piątek, 7 września 2012

Tutorial: Jak szybko obrobić zdjęcie+ podpis na około paznokcia
Polskie lakieromaniaczki20:48 4 komentarze

Dzisiaj niecodzienny post na naszym blogu lakierowym- a dokładnie chciałam dołączyć tu mój tutorial, który dzisiaj zrobiłam i umieściłam już na swoim blogu. Ale że nie każdy czyta mojego bloga, a tutorial chyba przyda się blogerkom- zwłaszcza część o tworzeniu podpisu-  postanowiłam wrzucić go i tu.


1. Oczywiście zaczynamy od włączenia PS (w skrócie Photoshopa) i wybraniu odpowiedniego zdjęcia :)
Następnie zapoznajemy się z podstawowymi funkcjami jakimi będziemy operować- czyli w zakładce OBRAZwybieramy "Rozmiar obrazu" i ustalamy odpowiednią wielkość- ja stosuję szerokość 700, a wysokość skaluje się według proporcji zdjęcia.
Następnie zapoznajemy się z "Auto-tony" "Auto-kontrast" "Auto-kolor".
Warto zapamiętać skróty klawiszowe.
Bardzo przydatne są:
ctrl+alt+z- cofnij
ctrl+alt+c- kopiuj
ctrl+alt+v- wklej
ctrl+alt+i- rozmiar obrazu2. W tym punkcie pokazuję co nam daje korzystanie z funkcji "Auto-tony"
Z regóły korzystam ze wszystkich trzech opcji "Auto-tony" "Auto-kontrast" "Auto-kolor", ale to zależy też od jakości zdjęcia- w tym przypadku opcja Auto kolor i Auto kontrast były zbędne i niewiele wnosiły do zdjęcia- Jednak zdarza się tak że bez tego zdjęcie wiele traci.


3. Następną opcją z jakiej korzystam jest "Jasność/kontrast", "Barwa/Nasycenie" i "Balans kolorów" z czego dwie ostatnie przydają się w tedy gdy zdjęcia mają przekłamane kolory i chcemy w programie podsycić barwy by były bardziej zbliżone do realnych.


4. Ja sama przy zdjęciu skorzystałam tylko z "Jasność/Kontrast" gdyż kolory były dobre. Tu by rozjaśnić zdjęcie pobawiłam się suwakami. Z reguły robię to na czuja- jak zdjęcie według mnie dobrze wygląda to klikam OK.


5. No i efekt końcowy mojego małego "retuszu" zdjęć, który stosuję zawsze przed wrzuceniem zdjęć na bloga. Oczywiście nie zawsze tak dobrze to wychodzi- nieraz zdjęcia są zbyt słabe by je dobrze podrasować. 


6. Kolejnym krokiem jest podpisanie zdjęć. By to wykonać należy za pomocą narzędzia "Piórko", które znajduje się w lewym pasku narysować linię. Ja korzystam z "Piórko dowolne" i za pomocą myski obrysowuję moje paznokcie. Linia jaką narysowałam jest widoczna na zdjęciu pod strzałką. 


7. Następnie za pomocą opcji "Tekst" klikam na kreskę- wtedy kursor zmienia swój wygląd- przybiera formę podobną do tego gdy się pisze tylko ma po środku falistą linię (niestety nie mogłam tego uchwycić na zdjęciu)- wtedy wiemy że tekst, który będziemy pisali będzie się układał po narysowanej linii. 
Dobieramy odpowiednią czcionkę i...8 Gotowe :)

Mam nadzieję że coś z tego zrozumieliście i przyda wam się ten tutorial. 
Tutorial zrobiła Panna Marchewka
In Category :

4 komentarze:

 1. Bardzo pomocny i ciekawy na pewno mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie to wygląda :) jak zrobię jakiś mani to będę próbować ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny tutek, ale czy wiecie może czy taki podpis da się zrobić bez ps?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem... może w gimpie (darmowym programie graficznym) da się uzyskać podobny efekt, ale nie jestem pewna na 100%.

   Usuń