Ombre i gradient są pojęciami powszechnie mylonymi. Nie są to te same pojęcia, a często bywają używane zamiennie. Dzisiaj pouczymy się trochę o ich terminologii.
Gradient to przejście kolorystyczne od jednego koloru do drugiego (załóżmy, że tak będzie to najłatwiej wytłumaczyć, wiadomo, że może być nawet i 6 kolorów) na jednym paznokciu. Do wykonania gradientu potrzebujemy gąbeczki, na którą nakładamy lakiery i przyciskamy do paznokcia. Ombre natomiast to przejście kolorystyczne przez wszystkie paznokcie. Czyli jeden kolor = jeden paznokieć. Wygląda to tak:
Można zrobić ombre gradient nails i inne dziwności, ale dzisiaj pozostajemy przy zwykłym ombre. Kolory powinny należeć do jednej rodziny kolorystycznej, inaczej wyjdzie nam skittles mani. Co najfajniejsze w ombre, nie trzeba mieć 5 różnych lakierów pasujących do tego zdobienia. Można zmiksować kolor na kartce poprzez dodawanie czarnego lakieru, aby go przyciemnić, oraz białego - aby rozjaśnić. Czyli wystarczy mieć tylko 3 lakiery, aby zrobić fajne ombre :)
Osobiście uważam, że im więcej różnych wykończeń, tym ciekawiej. Nie trzeba pozostawać tylko przy kremie.
Stay inspired,
Załoga PLm.









Bardzo fajne! :))
OdpowiedzUsuńBardzo dużo osób myli ombre z gradientem :) Fajnie to napisane i przydatnie :) Mam nadzieję, że nie będziecie złe gdy udostępnię ten wasz wpis na fb? Wielu osobą przyda się taka informacja, a nie chcę papugować i pisać tego samego u siebie :)
OdpowiedzUsuńPewnie, udostępniaj :)
UsuńBardzo przydatne, zwłaszcza dla osób, które myślą że oba to ombre :)
OdpowiedzUsuńWątpliwości rozwiane, super! :D
OdpowiedzUsuńW końcu ktoś głośno o tym napisał :-D Trochę mnie to mylenie terminów denerwowało, nie powiem :-)
OdpowiedzUsuńMnie tez :p
UsuńI mnie :D
UsuńOdkąd sama się nauczyłam oczywiście :p
wow piękne !! super to wygląda :) muszę spróbować z tym wymieszaniem lakierów ;)
OdpowiedzUsuńA ja robilam tydzień temu pierwszy raz i nie bylo to takie proste...:)
UsuńTego jeszcze nie próbowałam :-)
OdpowiedzUsuńŚwietny pomysł i wyjaśnienie :) Chyba wielu osobą rozwiało wszelkie wątpliwości :)
OdpowiedzUsuńMnie się to mylilo ;(
UsuńTo prawda, że te terminy bywają ciągle mylone! Ja bardzo lubię takie paznokcie:)
OdpowiedzUsuńŚwietnie wygląda takie mani :)
OdpowiedzUsuńprzydatne informacje:)
OdpowiedzUsuńZapraszam serdecznie do mnie na urodzinowe candy :)
Pozdrawiam majowo :)
Bardzo podoba mi się ombre szczególnie zieleń , róż i niebieski chociaż ja częściej wykonuję tzw skittles
OdpowiedzUsuńWersja różowa zawsze najbardziej wpada mi w oko :D
OdpowiedzUsuńOmbre podoba mi się bardzo, sama jesze nie robiłam, ale ostatnio przyglądałam się swoim różowym lakierom z myśłą właśnie o takim mani.. czas się brać do roboty:P Piękne przykłady! <3
OdpowiedzUsuńCzekam na efekty! :)
UsuńBardzo lubię takie mani :)
OdpowiedzUsuńZAWSZE mylę te dwa pojęcia. Może w końcu wbije sobie do głowy, które jest które :D
OdpowiedzUsuńA w takiej sytuacji to też gradient? -> http://www.dodajwzorek.pl/cieniowane-paznokcie-w-kilku-kolorach-wakacyjne-wzorki/ Każdy paznokieć teoretycznie ma inny kolor, a nawet dwa....
OdpowiedzUsuńWedług mnie to skittle gradient :) Kolory nie pochodzą z tej samej rodziny kolorów + na każdym paznokciu jest gradient.
Usuńsuper informacja i fajnie napisane :D
OdpowiedzUsuńjejku ekstra wytłumaczone! strasznie mi się podoba ten styl i ostatnio zastanawiałam się nawet co zrobić z różnymi odcieniami niebieskiego jakie sobie ostatnio zakupiłam bodajże od astora i pyk! Już wiem co będę dziś robić :)
OdpowiedzUsuń價錢表 文件 迷你 商務 好
OdpowiedzUsuństeady once the info, hopefully this info can be useful for everyone who membacanya.oh yes yes do not forget to visit my blog ...!
OdpowiedzUsuńOBAT TAHAN LAMA DIATAS RANJANG
OBAT PATAH TULANG
OBAT KUAT TAHAN LAMA BERHUBUNGAN SEKUAL
AWALUDIN
OBAT PARU-PARU BOLONG